www.vecer.si, 26. septembra 2025
Konservatorij za glasbo in balet Maribor je nocoj s slavnostno akademijo v Dvorani Ondine Otta Klasinc v SNG Maribor praznoval 80 let neprekinjenega delovanja. Z motom praznovanja Od nekdaj za zmeraj so želeli poudariti povezanost, trajnost in sodelovanje sedanjih ter preteklih generacij. Na slovesnosti, ki je potekala pod častnim pokroviteljstvom predsednice republike Nataše Pirc Musar, je bil slavnostni govornik minister za vzgojo in izobraževanje Vinko Logaj.