Intervju: Helena Meško, ravnateljica Konservatorija za glasbo in balet Maribor

TOTI Radio, 24. septembra 2025 Konservatorij za glasbo in balet Maribor letos praznuje 80-letnico delovanja. Ustanovil ga je violončelist Oton Bajde, ki je takoj po drugi svetovni vojni začel zbirati inštrumente ter že dva dni pozneje s štirimi dijaki in dvema profesorjema zagnal pouk. Šola je večkrat menjala prostore in imena, leta 2010 pa dobila današnje ime. Danes […]